FAQ

1. Czym jest zdrowie gleby?

Zdrowie gleby to stan równowagi, w którym w glebie występuje odpowiednia zawartość materii organicznej (w tym humusu i substancji humusowych) oraz odpowiednia ilość pożytecznych mikroorganizmów glebowych (to tzw. aktywność biologiczna gleby, obejmująca liczebność i aktywność mikroorganizmów). W glebach o zbyt niskiej zawartości materii organicznej i niewystarczającej liczebności mikroorganizmów zaburzone są naturalne procesy obiegu materii co niekorzystnie wpływa na kondycję roślin na niej rosnących.

2. Czym są pożyteczne mikroorganizmy glebowe?

W ogromnej masie i różnorodności mikroorganizmów występujących na naszej planecie część z nich żyje w glebie, odgrywając niezwykle istotną rolę w jej powstawaniu oraz zachodzących niej naturalnych procesach.
Pożyteczne mikroorganizmy glebowe obejmują m.in. promieniowce, bakterie i grzyby.
Odgrywają one bardzo istotną rolę w powstawaniu gleby, mają zdolność mineralizowania materii organicznej, dzięki czemu dostarczają roślinom substancji nieorganicznych, które z łatwością mogą zostać przez nie przyswojone. Z punktu widzenia roślin są one im niezbędne do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania.

3. Jak działają nawozy Mikroflora 3w1?

Mikroflora 3w1 to najbardziej zaawansowane technologicznie nawozy marki Florovit, w których dzięki specjalnie opracowanej technologii produkcji w jednym produkcie w unikalny sposób zostały połączone 3 elementy aktywne: składniki mineralne, substancje humusowe oraz pożyteczne mikroorganizmy glebowe. Działanie nawozów Mikroflora 3w1 opiera się na synergii działania tych składników, które mają zasadnicze znaczenie dla zdrowia gleby i roślin w niej rosnących.
Minerały – mikroskładniki pokarmowe: N- azot, P- fosfor i K - potas, które odżywiając rośliny, wpływają na przyrost masy zielonej, kwitnienie, owocowanie oraz ukorzenianie. Naturalne substancje humusowe tzw. Humus (nie mylić z popularną pastą z cieciorki do smarowania pieczywa) który swoją obecnością użyźnia glebę, poprawia jej strukturę a jednocześnie przyczynia się do lepszego wzrostu i rozwoju korzeni roślin oraz skutecznego pobierania przez nie wody i substancji pokarmowych z gleby.
Biologicznie czynne pożyteczne mikroorganizmy glebowe - dzięki nim gleba odzyskuje równowagę biologiczną a rośliny są w naturalny sposób chronione przed patogenami. Synergia działania tych 3 składników sprawia, że nawozy Mikroflora 3w1 uzdrawiają nawet ubogie i jałowe gleby, przywracając im zdrowie i harmonię. To w widoczny sposób wpływa na kondycję i rozwój rosnących na nich roślin.
W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czytaj więcej