Jak dbać o ogród w zgodzie z równowagą biologiczną?

Równowaga biologiczna to stan ekosystemu, w którym zachodzą bardzo małe i wolne zmiany ilościowe i jakościowe w składzie gatunkowym – czyli istnieje równowaga we wzajemnym oddziaływaniu człowieka, składników przyrody żywej i przyrody nieożywionej. Ten stan często zostaje zachwiany przez działalność człowieka, co prowadzi do „rozstrojenia” i zaburzenia naturalnej równowagi. Czym w takim razie możemy zaszkodzić ekosystemowi? Przede wszystkim nadmiernym stosowaniem chemicznych środków związanych z uprawą roślin. Stosując chemię, niszczymy pożyteczne organizmy! Dbanie o ogród z zamysłem zachowania równowagi biologicznej to sięganie po te środki wyłącznie w ostateczności i stosowanie ich w odpowiednich proporcjach, a w zamian – stosowanie rozwiązań ekologicznych.

Jak poprawiać stabilność ekosystemu?

Dbanie o stabilność ekosystemu i równowagę biologiczną to na przykład pozostawianie resztek roślinnych, które dają schronienie pożytecznym owadom czy stawianie dla nich domków w naszych ogrodach. Do poprawy równowagi biologicznej może się też przyczynić m.in. stosowanie odpowiednich nawozów. Dbając o podłoże dla roślin wybierzmy nawóz Florovit Mikroflora 3w1, który zapewni prawidłowy rozwój naszych roślin, poprawi żyzność oraz zdrowotność podłoża oraz przywróci aktywność biologiczną w glebie, która jest niezwykle ważna dla naturalnej równowagi. Regularne stosowanie nawozu Mikroflora 3w1 odbudowuje strukturę i mikroflorę nawet na ubogich i zdegradowanych glebach, przywracając naturalną równowagę.

Wideo porady

Oferta nawozów Mikroflora obejmuje produkty dla różnych roślin – zobacz na filmach jakie mogą mieć zastosowania.

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czytaj więcej