Jak zaplanować rabaty ogrodowe i dodać im lekkości?

Przy planowaniu rabat ogrodowych złożonych z wielu gatunków bylin, roślin jednorocznych i krzewów, warto przemyśleć ich układ i dobrać odpowiednie gatunki. Bez etapu projektowania i przygotowania, rabata może okazać się zbyt przytłaczająca i nie przyniesie nam oczekiwanego efektu wizualnego. Każda rabata wygląda lepiej, gdy dodamy jej lekkości! Aby uzyskać ten rezultat warto uwzględnić w projekcie trawy ozdobne, które będą dekoracyjne nawet jesienią czy zimą! Gatunki, na które warto zwrócić uwagę to rozplenica japońska, miskant chiński, trzcinnik, kostrzewa sina czy proso rózgowate. Trawy są świetnym wyborem, zwłaszcza dla początkujących ogrodników, ponieważ nie mają dużych wymagań pokarmowych i wodnych, więc bez problemu poradzimy sobie z ich uprawą.

Przygotowanie do sadzenia rabaty

Na etapie projektowania ustawmy donice z roślinami w docelowym położeniu, aby ocenić, czy dany układ będzie nam odpowiadał i pozwoli uzyskać właściwy efekt. Pamiętajmy, aby przed sadzeniem rabaty zasilić glebę nawozem bogatym w składniki odżywcze – Florovit Mikroflora 3w1. Nawóz ten zawiera niezbędne minerały takie jak potas, azot i fosfor, pożyteczne mikroorganizmy glebowe, które odbudowują strukturę gleby, nawet w przypadku jej silnej degradacji oraz substancje humusowe, które przyczyniają się do jeszcze lepszego wzrostu i rozwoju korzeni roślin. Zaprawiamy nawozem wykopane przez nas dołki, umieszczamy w dołku roślinę, przysypujemy ją ziemią, a następnie całość obficie podlewamy. Rabata, która została przez nas wcześniej zaplanowana i przemyślana, na pewno będzie doskonałą ozdobą naszego ogrodu.

Wideo porady

Oferta nawozów Mikroflora obejmuje produkty dla różnych roślin – zobacz na filmach jakie mogą mieć zastosowania.

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czytaj więcej