Liliowiec ogrodowy – co musisz wiedzieć o jego uprawie?

Liliowiec to jedna z popularniejszych roślin, głównie ze względu na piękne, dzwonkowate kwiaty o różnych kształtach i kolorach, w zależności od odmiany, które upiększają wiele ogrodów. Wśród odmian liliowców możemy wyróżnić np. liliowiec rdzawy, liliowiec żółty, liliowiec majowy (inaczej liliowiec Dumortiera) czy właśnie liliowiec ogrodowy. Liliowce w ogrodzie potrafią przeżyć długi okres czasu – nawet do trzydziestu lat na jednym stanowisku! Liliowce ogrodowe nie są roślinami wymagającymi, jednak decydując się na posadzenie ich w swoim ogrodzie warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jak sadzić i uprawiać liliowce, by zadbać o ich prawidłowy rozwój?

Wybierając miejsce na sadzonki, warto znaleźć teren półcienisty i lekko wilgotny – liliowce mogą też rosnąć w cieniu, jednak będzie to wpływało na słabsze kwitnienie. Przed posadzeniem liliowców warto zasilić podłoże nawozem Florovit Mikroflora 3w1, który zawiera niezbędne składniki odżywcze, pożyteczne mikroorganizmy glebowe oraz substancje humusowe. Regularne stosowanie tego nawozu pozwoli poprawić jakość i strukturę gleby oraz zapewnić roślinom prawidłowy rozwój. Podczas sadzenia liliowców należy docisnąć je do podłoża, a następnie – po sadzeniu – obficie podlać. Pamiętajmy, żeby nie moczyć liści liliowców, ponieważ może to powodować choroby grzybowe. Podczas uprawy nie zapominajmy o nawożeniu liliowców nawozem Florovit Mikroflora 3w1 a ogród liliowców z pewnością będzie cieszył nasze oczy przez wiele lat.

Wideo porady

Oferta nawozów Mikroflora obejmuje produkty dla różnych roślin – zobacz na filmach jakie mogą mieć zastosowania.

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czytaj więcej