Ogród różany – wszystko co musisz wiedzieć o jego zakładaniu

Róże nie bez powodu nazywane są królowymi kwiatów. W Polsce należą one do najpopularniejszych kwitnących krzewów ogrodowych! Jakie odmiany róż wybrać do naszego ogrodu? Warto rozważyć takie, które są odporne na choroby grzybowe lub posiadające certyfikat np. niemiecki ADR, przyznawany gatunkom, które zachowują swoje walory dekoracyjne po trzyletniej obserwacji. Jednak wybór certyfikowanych róż nie zwalnia nas z odpowiedniej ich pielęgnacji – aby pięknie i zdrowo prezentowały się w naszym ogrodzie, trzeba o nie zadbać we właściwy sposób.

Jak sadzić i pielęgnować róże?

Miejsce dla róż powinno być miejscem słonecznym i osłoniętym od wiatru. Ziemia najlepsza będzie lekka i żyzna, piaszczysto-gliniasta. Warto zadbać również o jej odpowiednie zasilenie nawozem Florovit Mikroflora 3w1 dla roślin kwitnących, który zawiera niezbędne minerały, substancje humusowe i pożyteczne mikroorganizmy glebowe, odpowiedzialne za zachodzenie w glebie procesów biochemicznych, wpływających na zdrowotność i żyzność gleby, jej naturalną równowagę. Róże sadzimy w określonym układzie, a po posadzeniu – pamiętamy o ich regularnym podlewaniu. Róże nie lubią przesuszania! Wycinajmy również przekwitłe kwiaty. Założenie ogrodu różanego nie jest wcale takie trudne, a na pewno efekt wizualny sprawi, że nasz ogród będzie prezentował się zachwycająco.   

Wideo porady

Oferta nawozów Mikroflora obejmuje produkty dla różnych roślin – zobacz na filmach jakie mogą mieć zastosowania.

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czytaj więcej